Co to jest VPN i co powinienem wiedzieć zanim z niego skorzystam?

Jeżeli nie masz zielonego pojęcia o czym mówią Twoi kumple przy piwie opowiadający o tym jak VPN zmienił ich życie to ten tekst jest dla Ciebie. Jeżeli jednak wiesz czym jest VPN i po prostu chcesz znaleźć porady jaki jest najlepszy VPN i czym kierować się przy jego wyborze zacznij z tego miejsca: Linki do najlepszych VPN’ów

“Virtual Private Network” czyli powszechnie nazywany VPN jest niczym innym jak naszą prywatną siecią wirtualną, dzięki któremu jesteśmy potencjalnie bezpieczniejsi oraz wzrasta poziom naszej prywatności podczas użytkowaniu treści internetowych. W miejscu naszego zamieszkania, a także z dowolnego miejsca na świecie. 

Mówiąc wprost oznacza to tyle, że VPN jest jak Twoja internetowa Czapka Niewidka. W miejscu standardowego połączenia internetowego ustala to najbardziej bezpieczne i dzięki przekierowaniu ruchu szyfruje wszelkie dane skutecznie ukrywając naszą aktywność oraz tożsamośćw internecie, z jednej strony oferując nam anonimowość w sieci, z drugiej chroni przed zagrożeniami takimi jak ataki hakerskie, zawirusowanie czy kradzież tożsamości. 

W takim razie dlaczego z VPN nie korzystają standardowo wszyscy? Dobre pytanie, może wynika to ze słabej świadomości społeczeństwa w tym temacie. Jego popularność rośnie z każdym dniem. Szczególnie w Wielkiej Brytanii, gdzie jak pokazały ostatnie miesiące – coraz bardziej zaostrzane są przepisy dotyczące hazardu online, a także internetowych treści dla dorosłych. Na codzień z technologii VPN korzystają rządowe oraz prywatne organizacje. VPN ma bardzo wiele zastosowań dzięki którym nie tylko wzrasta bezpieczeństwo. Dla zwykłych użytkowników internetu jakimi jesteśmy my daje on przede wszystkim nieograniczoną wolność korzystania z jego treści. Umożliwia bowiem korzystanie z serwisów i usług, do których dostęp z określonych lokalizacji został ograniczony. Dla przykładu jeżeli mieszkając za granicą chciałbyś obejrzeć swój ulubiony Polski serial na Onecie i nie chcesz mieć problemów z odmową VPN pomoże Ci uzyskać do niego dostęp. 

Jaki VPN jest najlepszy?

Skoro porad odnośnie wyboru VPN szukasz na naszej stronie, to najprawdopodobniej będziesz używał go w celu skorzystania z usług kasyn internetowych. Poniżej dwie najlepsze według nas usługi VPN:

  • ExpressVPN – Firm poza Europejską jurysdykcja, nie prowadzą logów, spisu połączeń ze stronami, najlepszy dla polskiego gracza online, 100% anonimowe.
  • NordVPN – Podobno najszybszy VPN na rynku, totalnie anonimowy, sprawdzony przez polskiego gracza online

Autor

Entuzjasta kryptowalut typu Bitcoin, Ethereum, Litecoin.
Zapalony gracz w ruletkę oraz blackjacka. Amator kasyn online jak i stacjonarnych.
Inwestor w ICO oraz systematyczny HODL.
Od lat mieszkający i korzystający z uroków Malty.

Close
Go top